Tšehhi 1. liiga 04/06 16:00 27 [2] Slavia Praha v Bohemians 1905 [10] W 2-1
Tšehhi 1. liiga 03/30 17:00 26 [4] Slovácko v Slavia Praha [2] W 1-3
Tšehhi 1. liiga 03/17 14:00 25 [2] Slavia Praha v Slovan Liberec [8] W 3-0
UEFA Euroopa liiga 03/14 17:45 4 Slavia Praha v AC Milan L 1-3
Tšehhi 1. liiga 03/10 14:00 24 [2] Slavia Praha v FK Teplice [9] W 4-0
UEFA Euroopa liiga 03/07 20:00 4 AC Milan v Slavia Praha L 4-2
Tšehhi 1. liiga 03/03 17:00 23 [1] Praha Sparta v Slavia Praha [2] D 0-0
Tšehhi karikas 02/28 17:00 3 Slavia Praha v Praha Sparta L 2-3
Tšehhi 1. liiga 02/25 14:00 22 [2] Slavia Praha v Pardubice [12] W 3-0
Tšehhi 1. liiga 02/18 14:00 21 [14] MFK Karviná v Slavia Praha [2] W 0-3
Tšehhi 1. liiga 02/14 17:00 17 [15] FC Trinity Zlín v Slavia Praha [2] D 1-1
Tšehhi 1. liiga 02/11 17:00 20 [2] Slavia Praha v FK Jablonec [12] W 4-3
Euroopa sõpruskohtumised 02/04 14:00 - Slavia Praha v FC ViOn Zlaté Moravce W 4-1

Wikipedia - Praha SK Slavia

"Praha Sparta" suunab siia. Naiste jalgpallivõistkonna kohta vaata aritklit SK Praha Slavia (naised). Jäähokivõistkonna kohta vaata artiklit HC Praha Slavia. Korvpallivõistkonna kohta vaata artiklit USK Praha. Ragbivõistkonna kohta vaata artiklit RC Praha Slavia.

Sportovní klub Slavia Praha – fotbal (ehk Praha Slavia) on Tšehhi jalgpalliklubi, mis tegutseb Prahas. Aastal 1892 tegutsema hakanud võistkond on 1993. aastal iseseisvunud Tšehhi Vabariigi ajaloo edukuselt teine klubi.

Praha Sparta mängib Tšehhi kõrgliigas ehk První ligas. Praha Spartaga peetakse riigi tähtsaimad ja kuumimad derbid. Slavia on võitnud 21 korral liiga, 11 korral karikavõistlused ning 1938. aastal rahvusvahelise Mitropa karika. Pärast Tšehhi iseseisvumist on Slavia võitnud liiga seitsmel korral. Hooajal 1995–1996 jõudis Praha Slavia UEFA karika poolfinaali ning hooajal 2007–2008 kvalifitseeruti esmakordselt UEFA Meistrite Liiga alagrupiturniirile. Hooajal 2018–2019 jõuti Euroopa Liiga veerandfinaali ning järgmiseks hooajaks tagati teist korda ajaloos pääse Meistrite Liiga alagrupiturniirile. Hooajal 2020–2021 jõuti taas Euroopa Liiga veerandfinaali. Hooajal 2020–2021 tuli Praha Slavia Tšehhi meistriks ning aastatel 2020–2021 püsiti liigas kaotuseta rekordilised 54 järjestikust kohtumist.

Peale meeste esindusmeeskonna tegutsevad klubis ka reserv-, noorte- ja naistevõistkonnad.

Slavia Praha, tuntud ka kui Slavia või punavalged, on Praha jalgpalliklubi, kes mängib Tšehhi kõrgliigas. Klubi asutati 1892. aastal ja on üks Tšehhi vabariigi edukamaid klubisid, võites 21 korda Tšehhi meistritiitli, 31 korda Tšehhi karika ja 2 korda Euroopa karika.

Slavia Praha kodustaadion on Eden Arena, mis avati 2008. aastal ja mahutab 21 000 pealtvaatajat. Klubi värvid on punane ja valge ning selle sümbol on punane täht.

Slavia Praha on osalenud mitmetel rahvusvahelistel võistlustel, sealhulgas Meistrite Liigas, UEFA Euroopa Liigas ja UEFA Euroopa Konverentsiliigas. Nad on jõudnud kahel korral UEFA Euroopa Liiga veerandfinaali (2018–19 ja 2020–21) ning võitnud Euroopa karika 1938. aastal.

Mõned Slavia Praha tuntud mängijad on olnud Josef Bican, Josef Masopust, Karel Poborský, Vladimír Šmicer ja Tomáš Rosický. Klubi praegune peatreener on Jindřich Trpišovský.