Stadium: Suwalki Arena Round: 18
PO | Team | W | L | Goals | PTS | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jastrzebski Wegiel | 25 | 5 | 80 : 27 | 75 | |
2 | Warta Zawiercie | 24 | 6 | 79 : 34 | 70 | |
3 | Projekt Warszawa | 23 | 7 | 76 : 32 | 69 | |
4 | Resovia Rzeszow | 22 | 8 | 74 : 42 | 61 | |
5 | Trefl Gdansk | 17 | 13 | 65 : 49 | 54 | |
6 | LUK Lublin | 18 | 12 | 66 : 53 | 52 | |
7 | Stal Nysa | 15 | 15 | 61 : 60 | 46 | |
8 | AZS Olsztyn | 13 | 17 | 59 : 60 | 45 | |
9 | PGE Skra Bełchatów | 15 | 15 | 54 : 60 | 42 | |
10 | Kedzierzyn Kozle | 13 | 17 | 51 : 58 | 39 | |
11 | Barkom Lviv | 13 | 17 | 51 : 64 | 38 | |
12 | Slepsk Suwalki | 10 | 20 | 42 : 70 | 29 | |
13 | Cuprum Lubin | 9 | 21 | 43 : 71 | 29 | |
14 | GKS Katowice | 9 | 21 | 42 : 73 | 27 | |
15 | Norwid Częstochowa | 7 | 23 | 34 : 77 | 24 | |
16 | Czarni Radom | 7 | 23 | 29 : 76 | 20 |
Playoffs | |
Placement matches | |
Relegation |
PO | Team | W | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie | 14 | 1 | 42 : 14 | 39 | ||
2 | Jastrzebski Wegiel | 13 | 2 | 40 : 11 | 39 | ||
3 | Projekt Warszawa | 13 | 2 | 42 : 14 | 38 | ||
4 | Resovia Rzeszow | 12 | 3 | 39 : 17 | 34 | ||
5 | Trefl Gdansk | 10 | 5 | 37 : 21 | 31 | ||
6 | LUK Lublin | 10 | 5 | 34 : 23 | 28 | ||
7 | Stal Nysa | 9 | 6 | 34 : 26 | 28 | ||
8 | AZS Olsztyn | 7 | 8 | 31 : 29 | 25 | ||
9 | PGE Skra Bełchatów | 8 | 7 | 28 : 27 | 23 | ||
10 | Barkom Lviv | 7 | 8 | 28 : 32 | 21 | ||
11 | GKS Katowice | 7 | 8 | 26 : 31 | 19 | ||
12 | Cuprum Lubin | 6 | 9 | 25 : 32 | 18 | ||
13 | Kedzierzyn Kozle | 6 | 9 | 27 : 33 | 17 | ||
14 | Slepsk Suwalki | 6 | 9 | 22 : 34 | 16 | ||
15 | Czarni Radom | 5 | 10 | 20 : 33 | 16 | ||
16 | Norwid Częstochowa | 4 | 11 | 16 : 38 | 12 |
Playoffs | |
Placement matches | |
Relegation |
PO | Team | W | L | Goals | PTS | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jastrzebski Wegiel | 12 | 3 | 40 : 16 | 36 | ||
2 | Projekt Warszawa | 10 | 5 | 34 : 18 | 31 | ||
3 | Warta Zawiercie | 10 | 5 | 37 : 20 | 31 | ||
4 | Resovia Rzeszow | 10 | 5 | 35 : 25 | 27 | ||
5 | LUK Lublin | 8 | 7 | 32 : 30 | 24 | ||
6 | Trefl Gdansk | 7 | 8 | 28 : 28 | 23 | ||
7 | Kedzierzyn Kozle | 7 | 8 | 24 : 25 | 22 | ||
8 | AZS Olsztyn | 6 | 9 | 28 : 31 | 20 | ||
9 | PGE Skra Bełchatów | 7 | 8 | 26 : 33 | 19 | ||
10 | Stal Nysa | 6 | 9 | 27 : 34 | 18 | ||
11 | Barkom Lviv | 6 | 9 | 23 : 32 | 17 | ||
12 | Slepsk Suwalki | 4 | 11 | 20 : 36 | 13 | ||
13 | Norwid Częstochowa | 3 | 12 | 18 : 39 | 12 | ||
14 | Cuprum Lubin | 3 | 12 | 18 : 39 | 11 | ||
15 | GKS Katowice | 2 | 13 | 16 : 42 | 8 | ||
16 | Czarni Radom | 2 | 13 | 9 : 43 | 4 |
Playoffs | |
Placement matches | |
Relegation |